NieuwsKulturele Kring AmbrozijnArtistiek Tijdschrift AmbrozijnWedstrijden
 

 

Proclamatie

Reglementen

Laureaten

 

 


Wedstrijden: laureaten

Op zaterdag 24 mei 2014 vond de plechtige proclamatie van de Internationale Ambrozijnwedstrijden en Ambrozijnjeugdwedstrijden voor PoŽzie en Kortverhaal 2013 plaats.

Ambrozijnthemawedstrijden voor de jeugd 2005:

Prijswinnaars gedichtenwedstrijd
Elise Allegaert (Ieper) - Ciara Becquaert (Ieper) - Joeri Degroote (Vlamertinge) - Jill Deleu (Beselare) - Alison Ooghe (Ieper) - Fien Vandamme (Menen)

Prijswinnaars verhalenwedstrijd
Alexandra Bailleul (Ieper) - Johanna D’haene (Ieper) - Laurence Dochy (Ieper) - Bauwke Janseghers (Boezinge) - Matthijs Mol (Vinkem-Veurne) - Astrid Noyez (Ieper)

Prijswinnaars lied(tekst)wedstrijd
Suzan Bouckaert (Beselare) - Kaat Bouten (Kemmel) - Eline Haghedooren (Zandvoorde) - Melissa Hauspie (Elverdinge) - Dana Louagie (Zillebeke) - Fien Vandamme (Menen) - Trees Vandamme (Menen)

Prijswinnaars powerpointpresentatiewedstrijd
Maxime Carpentier (Oostduinkerke) - Kobe Pillen (Ieper) - Jonas Vandersarren (Ieper)

Ambrozijnwedstrijden voor Poëzie én Kortverhaal

• 2013 :
Bertine Coudron (Langemark-Poelkapelle) - Lisanne Coudron (Langemark-Poelkapelle) - Iris Wynants (Turnhout) - Kurt Vermet (Torhout) - Diedelinde Buffel (Oostkamp) - Dagmar Vandevoort (Kermt) - Myrthe Timmers (Leiden - Nederland) - Martine Wolfaert (Brasschaat)

2012 :
Diedelinde Buffel (Oostkamp) - Lisanne Coudron (Langemark-Poelkapelle) - Dagmar Vandevoort (Kermt) - Tine Verplancke (Aartrijke) - Dirk Biddeloo (Antwerpen)

2011 :
Kato Verghote (Langemark-Poelkapelle) - Lisanne Coudron (Langemark-Poelkapelle) - Tine Hertman (Destelbergen) - Rashif El Kaoui (Tessenderlo) - Tess Dejonckheere (Zonnebeke)

2010 :
Cas Dejonckheere (Zonnebeke) - Sophie Waegebaert (Izegem) - Fien Vandamme (Menen) - Peter Mangel Schots (Leuven) - Esther Van Laer (Tielen) - Tess Dejonckheere (Zonnebeke) - Hans van Helmond (Valkenburg - Nederland) - Cor Inja (Castricum - Nederland)

2009 :
Cas Dejonckheere (Zonnebeke) - Egon Dejonckheere (Zonnebeke) - Isabelle Devriendt (Zonnebeke) - Emma Vandamme (Menen) - Esther Van Laer (Tielen) - Fien Vandamme (Menen) - Tess Dejonckheere (Zonnebeke) - Inez Van Laer (Tielen)

• 2008 :
Fien Vandamme (Menen) - Roxane De Nil (Ukkel) - Sien Demasure (Beselare) - Anke Senden (Machelen aan de Leie) - Valérie Boiten (Merelbeke) - Kees Kuijper (Sommelsdijk - Nederland) - Hans van Helmond (Valkenburg - Nederland)

• 2007 :
Nina Van den Bosch (Nazareth) - Bram Demulder (Roeselare) - Sylvie Marie (Tielt) - Ann Van Dessel (Wespelaar) - Fien Vandamme (Menen) - Trees Vandamme (Menen) - Valérie Boiten (Merelbeke) - Shana Onsea (Grasheide) - Stefan Van der Aa (Hamme) - Wim Ipers (Brussel)

• 2006 :
Fien Vandamme (Menen) - Nina Van den Bosch (Nazareth) - Frieske Van Uytvanck (Lokeren) - Frederik Peeraer (Kapellen) - Ann Langeraet (Lotenhulle-Aalter) - Yerna Van Den Driessche (Bottelare) - Sabine Luypaert (Dendermonde) - Lindsey De Commer (Roeselare) - Valérie Boiten (Merelbeke) - Sophie Paulussen (Korbeek-Lo) - Nina Oeghoede (Bern - Zwiserland)

• 2005 :
Astrid Verschaeve (Gits) - Lieze Desodt (Voormezele-Ieper) - Jasne Krooneman (Amsterdam - Nederland) - Inge Boulonois (Heerhugowaard - Nederland) - Patrick Cornillie (Lichtervelde) - Isabelle Desegher (Gent) - Lotte van Dijck (Amsterdam - Nederland) - John Toxopeus (Vianen - Nederland) - Sione van Meerendonk (Epe - Nederland) - Micheline Verlinden (Kelfs-Haacht)

• 2004 :
Hanne Vandelanotte (Ieper) - Elwin Hofman (Marke) - Silke Vanbeselaere (Poelkapelle) - Thomas Vandelanotte (Ieper) - Charlotte Nuyts (Bonheiden) - Mara Provoost (Ieper) - Thierry Deleu (Oostduinkerke) - Bart Madou (Zedelgem) - David Troch - (Bonheiden) - Bavo Dhooghe (De Pinte) - Micheline Verlinden (Kelfs-Haacht)

• 2003 :
Hanne Vandenberghe (Ieper) - Charlotte Nuyts (Bonheiden) - Ciska Beunnens (Grimbergen) - Patrick Cornillie (Lichtervelde) - Diana Freys (Diksmuide-Keiem) - Cyriel Gladines (Tessenderlo) - Benny Schacht (Elverdinge- Ieper) - Martine van der Laan (Rotterdam - Nederland) - Micheline Verlinden (Kelfs-Haacht)

• 2002 :
Thomas Vandelanotte (Ieper) - Dana Louagie (Zillebeke) - Siel Verhanneman (Ieper) - Sien Demasure (Beselare) - Charlotte Nuyts (Bonheiden) - Ciska Beunnens (Grimbergen) - Esli Struys (Huldenberg) - Harm Jan Doornbos (Groningen - Nederland) - Rosemarie Juchtmans (Malderen) - Rudi Lejaeghere (Wingene) - Hugo Brouwer (Vlijmen - Nederland) - Chantal Sap (Kessel-Lo)

• 2001 :
Thomas Vandelanotte (Ieper) - Kaat Butaye (Elverdinge) - Dana Louagie (Zillebeke) - Sien Demasure (Beselare) - Floor Deroo (Ieper) - Broes Sanders (Ieper) - Kim Demasure (Beselare) - Johan Poel (Barendrecht, Nederland) - Mario Vanhuylenbrouck (Menen)

• 2000 :
Sien Demasure (Beselare) - Hadewijch Blockeel (Hooglede) - Kim Demasure (Beselare) - Marc Bungeneers (Antwerpen) - Regine Ryckoort (Ingelmunster) - Ruth Lasters (Gent) - Mario Vanhuylenbrouck (Menen)

• 1999 :
Sylvester Beauprez (Klerken) - Kim Demasure (Beselare) - Inge Pierloz (Deurne) - Kristin Van den Eede (Dendermonde) - Godelieve Prantl (Amsterdam, Nederland) - Regina Ryckoort (Ingelmunster) - John Vermeulen (Antwerpen)

• 1998 :
Hadewijch Blockeel (Hooglede) - Debora Van Durme (Bottelare) - Fabian Feliers (Ieper) - Annie De Troyer (Laken) - Mark Meekers (Heverlee) - Theo A. van der Put (Eindhoven, Nederland) - Ankie Tiemensma (Arnhem, Nederland) - Brigitte Van Aken (Turnhout)

• 1997 :
Ellen Masschelein (Vleteren) - Ann Gabriëls (Duffel) - Rosalie Heens (Nieuwkerke) - Debora Van Durme (Bottelare) - Odiel M. Reef (Rotterdam, Nederland) - Lieve Vleugels (Herentals) - Pieter H. Leendertz (Heemskerk, Nederland)

• 1996 :
Ann Gabriëls (Duffel) - Melissa Leboeuf (Dendermonde) - Roger Nupie (Antwerpen) - Cyriel Gladines (Tessenderlo) - Eddy D'Haenens (Oudenaarde) - Nico Denhoorn (Hooglanderveen, Nederland)

• 1995 :
Ann Gabriëls (Duffel) - Melissa Leboeuf (Dendermonde) - Wim Vanmeenen (Ieper) - Bert Van de Velde (Antwerpen) - Gerda De Preter (Keerbergen) - Marc Naessens (Kessel-Lo) - Erik Kempinck (Damme)

• 1994 :
Lore Louwagie (Wulvergem) - An Theunis (Ieper) - Hanne Keirse (Ieper) - Ruth Boudry (Zonnebeke) - Bénédicte Van Geluwe (Oostende) - Gerda De Preter (Keerbergen) - Marc Naessens (Kessel-Lo).

• 1993 :
Isaac Delahaye (Ieper) - Gwendolina Michiel (Ieper) - Alexander Declercq (Ieper) - Marc Naessens (Kessel-Lo) - Magda Breugelmans-Haesendonck (Hove)

• 1992 :
Natasja Van Peel (De Haan) - Alexander Dehaene (Ieper) - Katelijne Eeckeloo (Kalmthout) - Rainier Boidin (Wezembeek-Oppem) - George ter Horst (Middelburg, Nederland) - Wilfried De Boeck (Dilbeek) - Patrick Vanhaelemeesch (Gistel) - Marc Bungeneers (Antwerpen) - Cyriel Gladines (Tessenderlo) - Roland Basteyns (Tienen) - Mark Meekers (Heverlee)

 

Superlaureaten Ambrozijnwedstrijden voor Poëzie én Kortverhaal :

• 2014 :
Lisanne Coudron (Langemark-Poelkapelle)

• 2012 :
Valérie Boiten (Merelbeke) - Tess Dejonckheere (Zonnebeke) - Fien Vandamme (Menen)

• 2007 :
Ciska Beunnens (Grimbergen) - Sien Demasure (Beselare) - Charlotte Nuyts (Bonheiden) - Thomas Vandelanotte (Ieper) - Micheline Verlinden (Kelfs-Haacht)

• 2002 :
Kim Demasure (Beselare) - Ann Gabriëls (Duffel) - Mark Meekers (Heverlee) - Marc Naessens (Kessel-Lo)

Prijswinnaars Ambrozijnthemagedichten- en verhalenwedstrijden voor de jeugd :

• 2013 :
Anton Korobov (Ieper) - Roos Philips (Mortsel) - Luna Deroo (Ieper) - Thomas Laperre (Ieper)

• 2010 :
Dylan Herman (Ieper) - Isaac Venus (Ieper) - Jochen Vandendaele (Ieper)

• 2009 :
Julie Vereecke (Ieper) - Margot Melsens (Hollebeke) - Remy Geerardyn (Ieper) - Shany Vandenbussche (Zonnebeke)

• 2008 :
Thibault Dumortier (Ieper) - Tess Dubois (Mesen) - Emma Vandamme (Menen)

• 2007 :
Rani Dirickx (Wilrijk) - Laura Pilawa (Wilrijk) - Katrien Rousseau (Ruisbroek) - Eline Vorlat (Wilrijk)

• 2006 :
Simon Bailleul (Ieper) - Nicholas Parmentier (Ieper) - Elies Martens (Ieper) - Alma Asnong (Bonheiden) - Laurence Dochy (Ieper)

• 2005 :
Elise Allegaert (Ieper) - Ciara Becquaert (Ieper) - Joeri Degroote (Vlamertinge) - Jill Deleu (Beselare) - Alison Ooghe (Ieper) - Fien Vandamme (Menen) - Alexandra Bailleul (Ieper) - Johanna D’haene (Ieper) - Laurence Dochy (Ieper) - Bauwke Janseghers (Boezinge) - Matthijs Mol (Vinkem-Veurne) - Astrid Noyez (Ieper)

 

Millenniumwedstrijd voor Essay 2000 :

Maurits De Coen (Brugge St.-Michiels) - Jan van der Pol (Eindhoven, Nederland) - Joris Denoo (Heule)

Ambrozijnwedstrijden voor Cartoon 2004 :

Silke Beeuwsaert (Ieper) - Pieter Bulcke (De Klijte) - Lieselot Degraeve (Langemark) - Danny De Haes (Nijlen) - Bram Dehouck (Boezinge) - Leander Feliers (Ieper) - Stefaan Provijn (Sint-Martens-Latem) - Arne Six (Wervik) - Robin Strumane (Sint-Juliaan - Langemark) - Curd Wuestenberg (Assebroek)

Feestedities Ambrozijnwedstrijden voor Poëzie én Kortverhaal :

• 1991 :
Mark Meekers (Heverlee) - Dirk Biddeloo (Antwerpen) - Bram Van Damme (Ieper) - Kathelijn Vervarcke (Oostende) - Virginia David (Oostende) - Christophe Van Eecke (Wenduine) - Gwenny Wynthein (Oostende) - Evelyne Eeckeloo (Oostende)

• 1985 :
Regina (Brussel) - Nathalie Pattijn (Deerlijk) - Jan Deberdt (Elverdinge) - Mark Meekers (Heverlee) - Marcel Van Passel (Lüdenscheid) - Marc Van Damme (Gent) - Freddy Rottey (Tielt) - Leo Behaegel (Westouter) - Patricia De Winter (Antwerpen) - Patrick Bernauw (Erembodegem)